Kısa Sureler Özlü Dualar

Yazar: Nasihat Yayınları

Sayfa: 104

ISBN: 978-9944-774-00-0

Ücretsiz İndir

 

Categories: Din, E-Kitap Tag:

Açıklama

Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim; Peygamberimiz Hz. Muhammed (saav)’e Allah (c.c) tarafından gönderilen insanlığın kurtuluş vesilesi olan ilahî vahiydir. “Kur’an’ı sana Biz indirdik, onun koruyucusu da Biziz”. (Hicr, 9) buyuran Cenab-ı Allah’ın bir mucizesi olarak, Kur’an-ı Kerim Peygamberimize indiği gibi hiç bir değişikliğe uğramadan bize kadar gelmiştir. Kıyamete kadar da aynı şekilde değişmeden devam edecektir.

Hz. Peygamber, okunan Kur’an’ın her harfine karşılık on sevap verileceğini, okuyanlar için Kur’an’ın dünyada huzur kaynağı, ahirette de şefaatçi olacağını bildirmiştir. Hz. Peygamber’in Kur’an’ın okunmasıyla ilgili emir ve teşvikleri sebebiyle, Sahabe-i Kiram ve onları takip eden Müslümanlar, Kur’an okumayı ve onunla meşgul olmayı daima ön planda tutmuşlardır.

Geçmişte olduğu gibi, günümüz insanı da manevî problemlerine çözüm bulabilmesi için Kur’an’ı okumalı ve anlamaya çalışmalıdır. Nasihat Yayınları tarafından hazırlanan bu eserde Kur’an-ı Kerim’den kısa sureler, namaz sureleri ve duaların yanı sıra bunların mealleri ile faziletleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Eseri üst bölümdeki Ücretsiz İndir linkinden dijital olarak indirebilir veya aşağıdaki bölümden çevrimiçi olarak okuyabilirsiniz.